Deze plaatcake met appel en cranberry’s stond tijdens de kerstdagen bij ons op het menu. Een lekkere plaatcake met appel, cranberry’s én witte chocola. Het was een zalige kerst kan ik je vertellen. 😉
lekker makkelijk: Plaatcake met appel en cranberry’s
Het timemanagement is tijdens de kerstdagen altijd een ding. Dat zal bij iedereen zo zijn. Alle familiebezoeken worden in 2 – 2,5 dag gepropt, ongeacht de afstanden die daarvoor afgelegd moeten worden. En als het even meezit heb je ook nog een diner met vrienden waar je graag de keukenprins(es) voor wil uithangen. Dus dan is het fijn als je (tenminste tijdens één van die momenten) iets makkelijks kunt bakken! En laat dat nu net deze plaatcake met appel en cranberry’s zijn.
Plaatcake maken
Deze cranberry plaatcake met appel was snel en makkelijk gemaakt. Je maakt een vrij simpel cakebeslag voor de plaatcake, wat plotseling spectaculair wordt door de toevoeging van witte chocolade, cranberry’s en appel.
Het echte kerstgevoel heeft deze plaatcake natuurlijk te danken aan de cranberry’s. Die vind ik persoonlijk ook echt onmisbaar, want ze zijn een heerlijk frisse tegenhanger van de appel en witte chocolade.
Nog een voordeel van deze plaatcake: je hebt meteen veel porties. Ideaal voor grote families of voor veel opeenvolgende kerstdiners, want in principe hoef je maar één keer aan de bak. En of je het nu bij de koffie of als toetje serveert, het kan allemaal. Bolletje ijs erbij en klaar is je kerst dessert!
Meer recepten met cranberry’s
Tijdens de decembermaand ben ik gek op het bakken van recepten met cranberry’s! Dit heerlijke besje is niet alleen lekker fris, maar ook hartstikke feestelijk als je het mij vraagt. Je vindt dan ook voldoende baksels en taarten met cranberry’s terug op Zoetrecepten die dat bewijzen. Een paar tips (naast deze plaatcake met appel en cranberry’s, want die moet je absoluut proberen!):
Hallo, De cake lijkt mij erg lekker, maar met welk ander fruit zou het ook lekker zijn ipv cranberry.
Groetjes
Hi! Natuurlijk, je kunt hem bijvoorbeeld ook met blauwe bessen of bramen uitproberen! Of met wat extra appel zou ook kunnen. Lekker experimenteren met het fruit dat je lekker vindt 🙂
Hoi!
Als je deze plaatcake met bosbessen en appel zou vullen, zou je er dan ook de gember doorheen doen?
Groetjes, Gerdien
Hmm, die combi lijkt me iets minder! Citroen smaakt daar wel top bij 🙂 Bakse! Groetjes Mariette