Ja, je leest het goed. Gezónde chocolademousse bestaat. Met de gezonde vetten uit avocado en de zoete banaan kun je een heerlijke zachte structuur creëren en met cacaopoeder, een beetje citroensap en kokos- of amandelmelk breng je de mousse op smaak. Op deze manier is de chocolademousse lactosevrij én suikervrij. Dus wanneer je even rustig aan doet met de slechte snacks en toch een lekker toetje wilt, is dit een perfecte vervanger.
Ik eet deze gezonde chocolademousse ook als ontbijt of als chocolade tussendoortje. Soms moét je lichaam gewoon chocolade binnenkrijgen. Iets met chocolate cravings. En deze chocolademousse is een schuldvrije oplossing. Superlekker met rood fruit en kokos. Nog een laatste voordeel: de chocomousse is zó gemaakt en je hebt er geen ingewikkelde ingrediënten voor nodig!
Hoi, hoe lang kun je dit bewaren in de koelkast? Het is heerlijk trouwens!!
groetjes Chantal
Hi Chantal, je kunt het ongeveer 2 dagen in de koelkast bewaren. Avocado bederft helaas snel, dus je moet het gauw opeten 😉
het beste 4 uur van te voren maken en door en door koud laten worden
en met slagroom is ook niet te versmaden
Goeie tips!
Kun je dit ook met gewone melk maken?
Ja hoor, dat kan zeker. Ik vind kokos- of amandelmelk alleen iets smaakvoller.
Oké bedankt!
Misschien heb ik iets fout gedaan maar het was behoorlijk vies 😂
Wat jammer! Misschien is het gewoon niet jouw cup of tea? 🙂
Sorry maar dit chocolademousse noemen is net als bevroren room met een vanillestokje roomijs noemen… Ik zou het eerder fruitmoousse met cacaopoeder noemen. Cacaopoeder is geen chocolade, het is een ingredient van (echte) chocolade, totaal anders dus.
En er is weinig “healthy” aan als je weet hoeveel suiker er wel niet in bananen zit en ander fruit, dus dat is ook niet 100% waar dat dit een “schuldgevoelloze” dessert is.
Een stuk groente of fruit ongezond noemen lijkt me erg ver gaan. Alles met mate, dat wel. In alle voedingsmiddelen zitten suikers en vetten, die heeft je lichaam dagelijks nodig. Ik gebruik in dit recept alternatieve producten voor de overprocessed/geraffineerde boter en suiker die in chocolade verwerkt is in combinatie met cacao (het hoofdbestandsdeel van chocolade). Vandaar de titel van dit recept, maar een leuke suggestie voor een andere naam van dit recept is natuurlijk altijd welkom.
JJJ, je bent een dikke zaag.
Hoi Mariette,
Kun je de mousse ook bewaren in de vriezer zodat je in 1x heel veel kunt maken en kan bewaren voor later?
Vriendelijke groet,
Nadia
Hi Nadia, ik heb dit zelf nog nooit geprobeerd, maar lijkt me zeker mogelijk!
Lijkt me lekker ik ga het proberen !
Enjoy!
Lekker!!!
Top, enjoy!